Чи можна зараз відкрити магазин на Etsy в Україні?

У цій статті ми з вами розберемося детальніше, яка зараз ситуація з Etsy в Україні та які є перспективи і можливості.

Передмова:

Ще 26 квітня 2021 року маркетплейс Etsy припинив можливість реєстрації нових магазинів у країнах, де вони поки що не підключили свою внутрішню платіжну систему EtsyPayments. В цей перелік країн, на жаль, потрапила і Україна.

На всі запити-питання і служба тех.підтримки, і різні співробітники незмінно відповідають, що старанно працюють над розширенням списку країн з Etsy Payments і як тільки Україна буде додана до цього списку, обов’язково буде анонс з боку Etsy. Але КОЛИ ця щаслива подія нарешті трапиться вони сказати не можуть… І так пройшло вже більше року.

Зараз команда Мінцифри веде перемовини з керівництвом компанії Etsy стосовно підключення України до системи, детальніше про це, та посилання на петицію знайдете за цим посиланням.

Проте на даний момент, на жаль, все ще немає технічної можливості зареєструвати новий магазин на Etsy в Україні

Отож розберемось, які є варінти, та наскільки кожен з них є легальним і безпечним, які ризики можуть бути.

ВАРІАНТ 1: Те, що здається найлегшим, – просто купити в когось вже існуючий магазин. Так, ви можете знайти такі пропозиції в інтернеті, та мушу вас попередити, що Etsy вважає такі “оборутки” спробою шахрайства, такі дії строго заборонені.

У правилах Etsy чітко написано, що аккаунт не можна нікому передавати, та ніхто окрім власника аккаунту, який його зареєстрував, не може через нього торгувати. Навіть, якщо власник акаунту помер, його спадкоємці не мають права використовувати аккаунт. Натомість, якщо вони будуть продовжувати бізнес, мають закрити акаунт померлого, та відкрити новий свій власний. Так само при покупці бізнесу, в якого був акаунт на Etsy, новий власник бізнесу має відкрити новий акаунт і торгувати з нього.

Посилання на інформацію від Etsy стосовно цього:

Тобто, навіть якщо ви купите магазин (а це не складно, заплатив гроші – і отримав логін і пароль), усі подальші дії будуть вашим “головним болем”. І при спробі переоформити магазин на себе з великою вирогідністю магазин заблокують.

Так, я знаю, що деякі “умільці” пропонують продати акаунт, є ті, хто пропонує якісь послуги по трасферу акаунтів, рішення за вами, відповідальність у будь-якому разі ваша, ризик, що акаунт заблокують, також ваш ;). Особисто я проти порушень правил, які потенційно ведуть до блокування магазину, та вцілому проти роботи “по-сірому”, тому нічого не можу порадити з цього приводу або підказати, де і в кого купити магазин.

ВАРІАНТ 2: Відкрити магазин на знайомих за кордоном.

Якщо у країнах, де відкривати магазини можна, у вас є родичи чи близьки, яким ви довіряєте, вони можуть відкрити магазин для вас.

Повний та актуальний перелік країн, де EtsyPayments працює, та можна відкривати магазини, ви знайдете за цим посиланням.

Але з цим варіантом теж є свої нюанси:
1) магазин буде не вашим, тобто власником магазину будете не ви, а той, хто його відкриє, а вас вони вкажуть, як виробника товарів, країною відправки товарів вкажуть Україну,

2) за правилами Etsy торгувати на майданчику мають право або ті, хто розробив дизайн товару, або ті, хто виготовив його безпосередньо сам, своїми руками (окрім товарів для творчості та вінтажних товарів, їх можна продавати будь-кому). Тобто, якщо вас вказують у магазині як виробника, тоді власник магазину має вказати, що є розробником дизайну цього товару, а це вже ризики для вас з т.з. захисту ваших прав інтелектуальної власності.

3) гроші за продані товари отримуватиме саме власник магазину у своїй країні на свій банківський рахунок, який вкаже при відкритті магазину. Тобто вам треба заздалегіть продумати, яким чином ця людина буде потім переводити гроші зі свого рахунку вам в Україну.

4) перш ніж реєструвати магазин, я рекомендую майбутньому власнику магазину взяти податково-правову консультацію у своїх місцевих єкспертів та з’ясувати чи потрібно реєструвати підприємницьку діяльність, чи виникатимуть у ньго податкові зобов’язання (скільки і коли потрібно будете платити податків).

У більшості країн є певні ліміти надходжень до яких не є обов’язковим реєструвати підприємницьку діяльність, наприклад, наскільки я знаю, у Польщі – це дохід до 1500 злотих (це приблизно всього 330 долларів США).

ВАРІАНТ 3: Відкрити магазин на компанію за кордоном.

Якщо у вас є компанія, яка зареєстрована за кордоном (багато хто з тих, кто торгує на Amazon або eBay, мають такі компанії у США або Британії), логічно виникає ідея зареєструвати магазин на компанію. Та, на жаль, це не допоможе на Etsy…

Так, так, окрім даних самої компанії, Etsy ще обов’язково запросить дані власника компанії (фактичну адресу проживання, номер телефону і т.ін.) і, якщо ці дані не збігаються з країною реєстрації компанії, магазин все рівно не дозволять відкрити…

І я вас прошу, не намагайтеся якось надурити, вказати якусь “ліву” адресу, бо згодом вам все рівно запропонують пройти процедуру веріфікації, та надіслати докази того, що ви живете саме у тій країні саме за вказаною адресою (надіслати ID-картку, або рахунки за комунальні послуги, або інші документи).

Ну і пам’ятайте, що Etsy додатково відслідковує ip-адресу власника магазину, і, якщо знаходячісь в Україні, ви вкажете, ніби ви є в Штатах, наприклад, то магазин заблокують досить швидко (це відбувається автоматично). Так, я знаю про існування VPN, але колись забудете ввімкнути і з магазином можна буде попрощатися…

ВАРІАНТ 4: стати учасником вже існуючого магазину та виставляти свої товари на продаж у ньому.

Тобто, якщо у вас є родичі / друзі / знайомі, які вже торгують на Etsy, ви можете просто попроситися до них. У цьому варіанті, звісно, дуже важливим є рівень довіри один до одного у власника магазину та запрошеного майстра.

Власник магазину має бути впевненим у:

– якості товарів, які будуть продаватися у його магазині,

– у сроках відправки цих товарів та надійності їх пакування.

Бо будь-який негативний відгук або затримка відправки дуже сильно впливають на рейтинг магазину вцілому, та продажі усих товарів цього магазину, не тільки того, який отримав негативний відгук.

Ще я завжди раджу власникам магазинів забезпечувати єдину атмосферу в магазині, тобто:

  • не рекомендую продавати в одному магазині товари для різної цільової аудиторії (наприклад, якісь брутальні суто чоловічі речі і дитячу постіль в одному магазині, а от продавати дитячу постіль і дитячі іграшки в одному магазині цілком можливо),
  • має бути єдиний рівень якості фото- і відеоконтенту у магазині, аби він виглядав цілістно і професійно (наприклад, не дуже добре виглядає, коли частина товарів зняті у мінімалістичному стилі, а інші з великою кількістю реквізиту та декору).

Ну а той, хто пропонує свої товари для чужого магазину, має бути впевненим у тому, що отримає гроші за свої вироби, коли вони будуть продані.

Тож, якщо плануєте працювати саме за такою схемою, я дуже рекомендую продумати і узгодити з власником магазину усі ці нюанси, процеси, стандарти.

Підведемо підсумки. Отже, як бачите, зараз немає простого варіанту для нових продавців з України потрапити на Etsy, на жаль. Немає можливості стати повноправним господарем свого власного магазину, коли всі перемоги (і прибутки) тільки твої, як і всі невдачі.

Але ж, якщо у вас є велике бажання (та/або необхідність) торгувати саме на Etsy, можна спробувати це влаштувати.

У будь-якому разі, бажаю вам успіхів у продажах!

Якщо будуть питання – звертайтеся.

Катерина Витковська

Cbiz.Club