До уваги експортерів! Зміни у тарифах та послугах Укрпошти з 01.01.2022

Шановні клієнти!

Дякуємо, що обираєте Укрпошту для експорту. Цього року ви бачили, що незважаючи на величезні проблеми з пасажирським авіасполученням з України до інших країн (нагадаємо, що з 16.03.2020 року досі немає жодного прямого пасажирського літака до США), Укрпошта максимально намагалась витримувати прогнозовані терміни доставки. Саме тому у партнерстві з Windrose Укрпошта за цей рік відправила майже 100 вантажних літаків до США. Ситуація, що трапилась в кінці жовтня (коли літак був знятий на ремонт і ми були змушені повернути левову частину поштових відправлень в листопаді на транзитні пасажирські авіалінії) показала, що рішення реалізовувати постійну чартерну вантажну програму до США є абсолютно вірним. Саме тому ми хочемо і будемо це рішення розвивати в 2022 році. Однак, з іншого боку, має місце і ріст операційних затрат:

А) значне зростання ставок по взаєморозрахункам із національними поштами в рамках Всесвітнього поштового союзу в середньому на 27% (в найбільшій за обсягами відправлень країні США – на 114% для посилок)

Б) підвищення авіа тарифів на міжнародне транспортування.

Незважаючи на це, Укрпошта йде на зустріч клієнтам, а отже були прийняті такі рішення:

– залишити без змін тарифи на відправлення EMS;

– залишити знижений тариф -10% рекомендованого НКРЗІ тарифу для відправлень категорії «посилка» до США, Канади, Австралії вагою від 2 кг до 10 кг за умови, що найбільша сторона не перевищує 70 см;

– змінити тарифи на дрібні пакети по всім трьом зонам не більше ніж на інфляційний рівень, тобто, на 10% від минулорічного рівня;

– залишити без змін тарифи на посилки з оголошеною цінністю та посилки вагою понад 10 кг за виключенням 15 країн з понад 190 (на жаль, для США/ Канади для цієї категорії будуть зміни);

– продовжити дію програми лояльності для дрібних пакетів (за якою до 15% сумарно з урахуванням welcome-знижки – для корпоративних клієнтів, до 13% – для клієнтів-фізичних осіб) з незначними коригуваннями в умовах отримання знижки: для отримання сумарної знижки в 6% клієнтам Укрпошти потрібно надіслати відправлень на 6 тис. грн. протягом місяця; для знижки в 8 % – сума відправлень складатиме понад від 6 до 12 тис грн включно.

Враховуючи необхідність спрощення продуктової лінійки для запланованого запровадження нового програмного забезпечення, Укрпошта закриває можливість направляли «Мішки М», які вже більше 30 років не існують в продуктових лінійках світових лідерів поштової галузі.

Також відбудеться поєднання двох продуктів «відправлень з оголошеною цінністю» з «посилками з оголошеною цінністю» до однієї категорії.

Укрпошта закриває можливість замовляти додаткові послуги для МПВ, які фактично надаються поштами призначення, у зв’язку з тим, що кількість їх замовлень дуже мала, але якість послуг незадовільна. Наразі мова йде про: «з повідомленням про вручення» та «вручити особисто».

Хочемо ще раз наголосити, що такі незначні коригування в тарифах необхідні, для того щоб Укрпошта могла продовжити інвестувати в розвиток прямого авіа сполучення з ключовим регіоном для поштового експорту – США. І змогла би забезпечити прогнозовані терміни доставки.

Нові тарифи на міжнародні відправлення будуть доступні на сайті https://www.ukrposhta.ua/ua/taryfy  

Дякуємо за увагу!