Новини на 28.02.2022

Колеги, друзі!

Ми продовжуємо надавати Вам оновлені статуси з роботи Укрпошти по експорту станом на 10:00 28.02.

1. Як повідомляли вчора, Укрпошта відновила роботу відділень в більшій частині областей з урахуванням безпекової ситуації конкретних населених пунктів. Однак основний фокус роботи відділень – видача пенсій, грошових виплат, однак можливе і приймання посилок. Це залежить від ситуації на місцях.

2. Велика частина персоналу Укрпошти долучилась до лав територіальної захисту в різних регіонах. Обмін поштою між відділеннями і сортувальними центрами проходить в дуже обмеженому режимі.

3. 24.02 повідомляли про наш попередній план організації експорту. Підтверджуємо, що як тільки буде дозволено відкрити поштовий митний пункт в м. Києві, який є центральним для обробки експорту (через обстріли в столиці він закритий), Укрпошта почне відразу реалізовувати комбіноване транспортування експорту до Львова і далі до Польщі. Станом на 28.02 – ММПО Київ залишається зачиненим.

4. Львів та Західна Україна починають оформлювати експорт через ММПО Львів і переправляти до Польші.

5. Наш партнер Pochta Polska виділив Укрпошті можливість обмінюватися з іншими поштами імпортом-експортом на своїй території та здійснювати передачу експорту до 5 міжнародних авіаліній: Lufthansa, Lot,AirBaltic, KLM, Turkish Airlines. Аналогічний варіант Укрпошта вже відпрацьовувала на початку карантину і він є повністю робочим.

6. Наразі небо України повністю закрите для цивільної авіації, тому поки Укрпошта не зможе разом з Windrose здійснювати відправку прямих вантажних літаків до аеропорту Нью-Йорку. Як тільки будуть зняті обмеження, ми одразу відновимо програму польотів.

7. З 1 березня Укрпошта відправить перші партії до Польщі з ММПО Львів. Нагадаємо, що на сортувальному центрі в ММПО Київ в процесі оформлення знаходиться до 20 тон пошти та ще 17 тон досі в аеропорту Бориспіль (так як аеропорт був нагально зачинений на евакуацію, очікуємо можливість повернути пошту і перенаправити комбінованим шляхом до країн призначення).

8. Зважаючи на агресію з боку Росії за підтримки Білорусі, Укрпошта повністю заблокувала обмін поштою та переказами з країнами-агресорами. Всі напередодні прийняті відправлення будуть повернені відправникам з компенсацією сплаченого тарифу, як тільки це можна буде зробити з урахуванням питань безпеки в м. Києві

9. Терміни будуть довші ніж раніше, але головне – спокій у країні та можливість продовжити роботу.

10. Команда Міжнародних операцій Укрпошти знаходиться на постійному зв’язку з більше ніж 100 ключовими поштами світу та партнерами торговими платформами. Всі країни підтримали Укрпошту і готові надати посильну допомогу в доставці пошти. Ми будемо чесно і відкрито тримати Вас у курсі подій. Слідкуйте за новинами на https://e-export.ukrposhta.ua/category/novyny-posht/

Україна переможе! Слава Україні!