Оголошена цінність та вартість вкладання. У чому різниця?
Дехто впевнений, що це тотожні поняття і, якщо при оформленні поштового відправлення вказати вартість 100 USD, то саме стільки грошей поверне відправнику поштовий оператор у випадку втрати, чи пошкодження товару. Але це не зовсім так.
Вартість вкладання – це вартість вкладення, вказана відправником у поштовій митній декларації CN22/CN23. Саме з цієї суми митний орган країни призначення нараховуватиме ПДВ та мито, які доведеться сплачувати отримувачу (у ряді країн діють безмитні ліміти, якщо оголошена вартість не перевищує вказаної суми, податки та збори з отримувача не стягуватимуться).
В особистому кабінеті Укрпошти вартість вкладання необхідно вказувати у полі «Вартість вкладання (для митної декларації)» для кожного окремого товару вміщеному у поштовому відправленні. Можна обрати одну із запропонованих валют.
Врахуйте, що за умови, якщо сумарна вартість усіх вкладень одного відправлення або усіх відправлень від одного відправника для одного отримувача, надісланих в один день (одна партія), перевищує суму у 150 EUR при відправці від юридичної особи (в тому числі ФОП) та 10000 EUR при відправці від фізичної особи такі відправлення мають декларуватись у режимі експорту із поданням вантажно-митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа до митного органу України (це окремий документ, оформленням якого зазвичай займається митний брокер відправника). У таких випадках митниця також вимагатиме документ на підтвердження вартості вкладення (комерційний інвойс, товарний чек тощо).
Ознайомтесь з повним переліком документів, необхідних для митного оформлення.
Оголошена цінність виступає страховкою відправлення на випадок втрати, чи пошкодження. Оформити з цією опцією можливо лише тип відправлення «Посилка». У поштових митних деклараціях CN22/CN23 оголошена цінність вказується відправником виключно у гривнях.
Далеко не всі іноземні поштові оператори приймають цінні (застраховані) посилки. Перевірити, чи можна відправити до тієї, чи іншої країни таку посилку, а також дізнатись максимально допустиму суму оцінки (у СПЗ) можна за посиланням https://www.ukrposhta.ua/ua/zaboroneni-predmety
Наприклад, до США можна відправляти такі посилки з оцінкою до 3448 СПЗ* (за поточним курсом приблизно 137037.657 грн.)
*Спеціальне право запозичення (СПЗ) — це умовна розрахункова одиниця Міжнародного валютного фонду, яка застосовується країнами-членами Всесвітнього поштового союзу для визначення тарифу на поштові відправлення. Курс валют встановлює НБУ
Пам’ятайте, що сума оголошеної цінності (страховки) не може перевищувати суму вартості вкладання для митниці.
Для всіх інших категорій відправлень передбачена фіксована сума відшкодування (розмір відшкодування залежить від типу відправлення).