Підвищення з €150 до €1000 порогу вартості товарів, які юр.особи та ФОПи можуть пересилати за кордон у міжнародних поштових відправленнях без письмового декларування.

Шановні клієнти,
маємо чудову новину щодо митного оформлення при відправленні від юридичних осіб (в тому числі ФОП) відправлень за кордон.

Довгі роки при відправці за кордон юридичні особи (в т.ч. ФОП) повинні були при відправленні за кордон товарів (з доставкою) понад 150 EUR подавати Вантажну-митну декларацію (письмове декларування) в режимі ЕК10 в ліцензованій програмі (наприклад, MD office) самостійно або з брокером.

16 травня набрав чинності Закон про зміни до Митного кодексу, який підвищує з 150 EUR до 1000 EUR поріг вартості товарів, які юр.особи та ФОПи можуть пересилати за кордон у міжнародних поштових або експрес-відправленнях без письмового декларування.

Водночас оператор поштового звʼязку або експрес-перевізник має подавати додатковий реєстр міжнародних поштових або експрес-відправлень у разі, якщо на товари не встановлено вивізного мита або ж не поширюються обмеження. Тому в черговий раз нагадуємо, що дуже важливо максимально вірно зазначати дані про відправника (повну назву компанії та/або ФОП), про Отримувача, опис товару та код УКТ ЗЕД.

Нагадуємо, що інформацію про супровідні документи для міжнародних відправлень та безмитні ліміти в інших країнах ви можете знайти за посиланням. Покроковий довідник з рекомендаціями: Як розпочати бізнес з України: юридичні, податкові та митні аспекти за посиланням.

Тобто, експорт ваших товарів, які Ви продаєте за кордон став простішим. Тому ще більше причин продавати на світових маркетплейсах та експортувати.

Детальна інформація за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3613-20#Text