Пошта Франції заявляє про поліпшення ситуації з митними зборами на посилки з-за кордону

Проте, деякі читачі все ще повідомляють про помилкові нарахування зборів. Ось що можна зробити, якщо це станеться з вами. Ми також пояснимо, в яких випадках застосовуються податки і збори.

Деякі читачі Connexion повідомили про стягнення податків і зборів за подарунки, відправлені їм до Франції, чого не повинно відбуватися.

Фото: atsarapong lertkrathok / Shutterstock

Автор: Емма Морган

Пошта Франції повідомила, що до її ІТ-систем були внесені поліпшення для оброблення подарунків, відправлених з-за меж ЄС. Це сталося після того, як багато людей повідомили, що з них стягувалися збори, хоча збори не мають застосовуватися при отриманні подарунків з низькою вартістю напередодні Різдва.

Деякі читачі продовжують повідомляти про те, що в останні тижні з них помилково стягуються податки і збори, ймовірно, через помилку, викликану людським фактором, іноді з боку відправника.

Робота, яку виконують працівники Пошти Франції при обробленні посилок з-за меж ЄС, значно зросла після введення минулого літа нових правил ЄС стосовно ПДВ, які скасували звільнення від ПДВ відправлень із низькою вартістю (за винятком подарунків з низькою вартістю) після повного набуття чинності Brexit минулого року.

Чому виникають помилки?  

Посилки з подарунками, відправлені з-за меж ЄС і вартістю менше 45 євро, не повинні обкладатися французьким імпортним ПДВ або митними зборами. Це означає, що при заповненні митних документів для такого типу посилок відправник має чітко зазначити, що це подарунок і що його вартість становить менше порогового значення, а також зазначити характер відправлення.

Якщо товар коштує більше 45 євро, ймовірно, буде стягуватися додатковий збір ПДВ у розмірі 20 % [на всю суму] плюс мита в розмірі близько 0-22 % в залежності від категорії вкладення, якщо не зазначено, що воно повністю або основним чином виготовлено у Великобританії або ЄС.

Крім того, в тих випадках, коли Пошта Франції або інша служба доставки несуть витрати зі сплати ПДВ / мит на кордоні, вони часто виставляють одержувачу рахунок за адміністративний збір, а також за відшкодування сплачених податків.

Представник митної служби Франції раніше повідомляв виданню The Connexion, що податки і збори можуть помилково застосовуватися до посилок через нові правила ЄС, що набрали чинності 1 липня 2021 року, які скасували звільнення від ПДВ для всіх комерційних відправлень, що надходять з-за меж ЄС вартістю менше 20 євро. Це не стосується подарунків з низькою вартістю.

Це означає, що більшість посилок тепер підлягають додатковим зборам, і тому це стало стандартною процедурою. Митна служба повідомила, що до деяких подарунків будуть випадково застосовані збори, якщо поштова служба не зможе правильно заявити на митниці про характер вкладення. 

Одержувачів посилок часто просять здійснити оплату без виставлення рахунку з розбивкою по різних елементах зборів, що тільки посилює плутанину. 

Один читач Connexion сказав: «У грудні я отримав посилку з різдвяним подарунком від своєї дочки з Великобританії. Виявилося, що я мав сплатити 37 євро за подарунок, вартість якого становила 20 фунтів стерлінгів. На посилці був повністю заповнений ярлик CN22 [митна форма], на якому зазначалося, що це подарунок. Я спробував пояснити листоноші, що мені не потрібно платити, але вона відмовилася віддати його мені, якщо я не заплачу».

Що можна зробити, якщо з вас стягують неналежні збори?

Пошта Франції раніше повідомляла нам, що: «оскільки процедури в основному виконуються з використанням ІТ-систем, з очевидних причин ефективності та великих потоків відправлень, помилки, незважаючи ні на що, можливі».

Представниця Пошти Франції додала: «ми регулярно надсилаємо нагадування всім нашим командам доставки та відділенням поштового зв’язку про процедури» щодо подарунків з низькою вартістю і про те, що клієнти можуть повідомляти про будь-які проблеми за телефоном 3631.

Однак наша читачка сказала, що ця служба не могла їй допомогти, оскільки її подарунок не був посилкою Colissimo, так що це не завжди може спрацювати.

Також можна зв’язатися з інформаційною службою митниці за телефоном 0800 94 40 40, хоча в першу чергу необхідно звернутися до Пошти Франції.

Якщо вас попросять сплатити збори за посилку, доставлену з-за кордону, ви також можете отримати квитанцію про оплату, ввівши свої дані на цій сторінці або попросити листоношу зробити це за вас.

Отримання цієї інформації має допомогти вам повернути помилково нараховані податки або збори за оброблення посилки. Також варто зберегти упаковку, в якій був відправлений подарунок.

Що робить Пошта Франції для поліпшення ситуації?

Представниця Пошти Франції повідомила виданню The Connexion: «На початку і наприкінці грудня були проведені цифрові удосконалення, щоб краще ідентифікувати цей тип посилок».

Вона додала: «Операції з митного оформлення та звільнення від податків, по суті, виконуються на комп’ютері. Необхідні цифрові оновлення складні та вимагають постійних зусиль для поліпшення в міру необхідності. В останні тижні Пошта Франції зареєструвала скарги на 0,4 % посилок, що прибувають до Франції. Таким чином, процес навчання йде повним ходом, хоча все ще можливі незначні несправності».

Які ще можуть бути причини нарахування податків на подарунки?

З одержувачів подарунків також можуть стягувати податки і збори за поштові відправлення в таких випадках: 

  • Відправник неправильно заповнив митні документи;
  • Пошта Франції додала адміністративні збори, якщо вона понесла додаткові витрати. Ви можете зменшити суму, що стягується з вас за ці витрати, якщо заплатите заздалегідь онлайн. Пошта Франції заявляє, що попередить вас, якщо відправник зазначить у формі ваші контактні дані, такі як адреса електронної пошти, однак ми помітили, що в спрощеній митній формі CN22 для цих даних недостатньо місця;
  • Вартість подарунка перевищує 45 євро.

Один читач повідомив нам, що з нього стягнули збори у розмірі 38 % від вартості посилки, хоча її вартість була всього на 2 євро більше ліміту в 45 євро.

«Крім усього іншого, у мого батька була завищена вартість тільки одного товару приблизно на 6 новозеландських доларів (приблизно 3,60 євро). Протягом останніх двох років я не міг відвідати свою сім’ю в Новій Зеландії, тому що кордони закриті для громадян, якщо вони не виграють місце в карантинній лотереї і не заплатять за карантин, тому введення цих зборів за подарунки в такий сумний час у такій сумі в новозеландських доларах є дуже небажаним».

Інший читач сказав, що його дочка заплатила 25 фунтів стерлінгів, щоб відправити різдвяні подарунки до Франції, оскільки вона не змогла приїхати на свята. Тоді Пошта Франції стягнула з її батьків 32 євро, тому що загальна вартість подарунків становила 100 фунтів стерлінгів. «Якби вона знала, що таке трапиться, вона могла б відправити нам три окремі посилки, кожна з яких була би вартістю менше 45 фунтів стерлінгів. Після Brexit ніхто не знає, які додаткові витрати нас чекають, здається, що нас грабують на кожному кроці», – сказав наш читач. 

  • Ваша посилка містить комерційні товари 

«Я замовив букіністичну книгу в інтернеті з Великобританії, за яку заплатив 2,35 фунта стерлінгів. Мені довелося заплатити листоноші 9 євро!» – сказав один читач. 

Оригінал статті:

https://www.connexionfrance.com/French-news/La-Poste-claims-improvement-to-custom-charge-issue-for-foreign-parcels