Про що варто подумати при упакуванні товару

Брендинг та дизайн

Пересилати товари у брендованих коробках – непогана ідея, це підкреслить унікальність виробів і підвищить їх впізнаваність серед покупців. Якщо переймаєтеся репутацією своєї компанії і бажаєте продемонструвати, що вона серйозна і організована, варто замислитись над розробкою власного дизайну пакування. Але з огляду на те, що товари будуть пересилатись за кордон, варто врахувати декілька моментів:

– верхній шар пакування може зазнати значного впливу під час пересилання поштового відправлення. Коробка буде перевантажуватись на різні види транспорту при різних погодних умовах, фіксуватиметься в контейнерах і палетах, пройде через автоматизовані сортувальні лінії і руки працівників пошти. Тож деякі пошкодження просто неминучі: картон може зноситись, промокнути та забруднитись. Отже, якщо ви хочете зберегти привабливий вигляд вашої брендованої коробки, варто забезпечити для неї додатковий верхній шар пакування – це може бути кур’єрський пакет, якщо відправлення невелике, або картонна коробка більшого розміру.

– відправлення має бути зручним для поштової обробки. Більшість поштових операторів та приватних перевізників рекомендують використання однотонного пакування без сторонніх надписів, логотипів, чи штрих-кодів, які можуть ускладнити зчитування інформації при скануванні супровідних документів. Також не варто обгортати коробку стрейч-плівкою або повністю промотувати скотчем, таке пакування може завадити пересуванню сортувальною лінією. Тубуси круглої форми краще замінити на трикутні або прямокутні, адже такі форми краще фіксуються при транспортуванні.

Ризики і небезпеки при транспортуванні

Поштове пересилання пов’язане з численними перевантаженнями поштових контейнерів при зміні транспорту на маршрутах, а також з ручною та автоматизованою обробкою на сортуванні. Це створює ряд ризиків, які слід враховувати під час транспортування відправлень.

1. Падіння та удари. Упаковка має бути міцною і здатною витримати падіння з висоти мінімум одного метра на бетонну підлогу. Між упаковкою та товаром потрібний прошарок з м’якого матеріалу (наповнювача), який слугуватиме подушкою безпеки.

2. Стискання. Упакування має витримати тиск зверху та з боків під час переміщення вантажу, навіть якщо посилку буде розміщено внизу палети під іншими відправленнями.

3. Вібрація. Конвеєрні сортувальні лінії, рух вантажівок і літаків викликає вібрацію, у результаті банки можуть відкриватися, гвинти відкручуватися, елементи від’єднуватися, краї розходитися, а м’який матеріал розтрясе.

4. Температурні перепади. Зміна географічного положення та кількох видів транспорту передбачає різкі коливання температури. Це може впливати на хімічний склад, форму та деякі інші характеристики товару.

5. Вологість. Оскільки пакувальні коробки вбирають вологу, це може послабити їхню міцність, а також викликати накопичення конденсату всередині.

6. Зміни атмосферного тиску. Товари, які перевозяться зі зміною висоти (повітряним транспортом чи наземним, але із суттєвою зміною висотності ландшафту), можуть зіпсуватися через зміну тиску. Так, наприклад, пакування з надутого поліетилену може роздуватись та стискатись зі зміною висоти, і зрештою луснути пошкодивши крихке вкладення.

Який пакувальний матеріал обрати

– Кур’єрські пакети. Виготовлені з товстої непрозорої плівки, закриваються за допомогою клейкого клапану, що забезпечує герметичність та вологонепроникність. Виготовляються в різних розмірах, що дає можливість підібрати найбільш підходящий пакет для будь-якого товару. Дешеві та легкі.

– Пакети з повітряно-бульбашковою плівкою-вставкою. Такі пакети відрізняються наявністю повітряно-пухирчастого захисного шару всередині, який забезпечує схоронність вкладення від води і механічних пошкоджень. Зазвичай мають зовнішній шар зі щільного паперу, але бувають і пластикові, а також фольговані варіанти.

– Картонні коробки. Мають безліч варіацій розмірів та моделей. Можна обрати варіант як з одношарового картону, так і з багатошарового гофрокартону. Крім того на ринку представлені різноманітні пропозиції картонних пакувань, наприклад, кутики для додаткової фіксації і захисту, гофрокартон в рулонах, пакувальні бокси тощо.

  • ящики з дерева або фанери, а також дерев’яні обрешіткові каркаси можуть витримати найскладніші умови, а також вбережуть інші відправлення від  контакту з гострим чи колючим вкладенням.
  • в якості амортизуючого матеріалу для заповнення порожнин всередині коробки можна використовувати: вставки з пінопласту, гранульований піностирол (випускається у вигляді кульок, циліндриків, чи інших довільних форм), повітряно-бульбашкову плівку, надувні «подушки безпеки», крафт-папір, декоративний пакувальний папір тішью.

Вимоги Укрпошти

Якщо пакування буде неналежної якості, поштовий оператор може відмовити у прийманні до пересилання такої посилки.

Стандартні пакувальні матеріали можна придбати у поштових відділеннях, але це не є обов’язковим. Працівник не має права відмовитися прийняти посилку через те, що упаковка куплена не на пошті, головне, щоб вона відповідала вимогам Порядку упакування. Зверніть особливу увагу на такі пункти:

  • перевірте допустимі габарити для різних типів відправлень;
  • не допускається скріплення кількох коробок разом;
  • всі гострі предмети повинні бути повністю закриті;
  • техніка та електроніка у фабрично-заводському упакуванні підлягає додатковому пакуванню в міцну гофрокартонну коробку;
  • рідини і речовини, що легко переходять у рідкий стан, повинні уміщатися в герметично закупорені посудини, які вкладаються в міцний ящик, що наповнюється відповідним захисним матеріалом у кількості, достатній для поглинання рідини на випадок пошкодження посудини;
  • зовнішня оболонка не повинна мати пошкоджень, вм’ятин, щілин, вологих або жирних плям..

Оператор поштового зв’язку не може нести відповідальності за пошкодження предметів, вкладених Відправником у поштове відправлення, пакування якого не забезпечує їх збереження.

Послідовність кроків при упаковці товару і надсиланні поштою

1. Виберіть контейнер або коробку трохи більше за розміром, ніж товар. При стандартному методі пакування товар поміщується в центр коробки так, щоб відстань до її стінок була хоча 6 см. За необхідності крихке та тендітне вкладення можна попередньо помістити в міцний пластиковий пакет, контейнер або коробку меншого розміру (метод «Коробка в коробці»).

Якщо вміст посилки сам по собі міцний і цупкий, можна брати коробку точно за розміром. Наприклад, запас місця не потрібний для книг або журналів.

2. Заповніть порожні місця амортизаційним матеріалом, ущільнювачем. Важливо, щоб вкладення було надійно зафіксоване та не переміщувалось усередині коробки, для цього не повинно лишатися вільного простору.

Якщо в коробці кілька крихких предметів – посуд, керамічний декор, то принцип той самий, але потрібно амортизувати простір між ними, такі предмети не повинні битися або тертися один об інший.

Не заклеюйте коробку!

3. Підготуйте супровідні документи. Це швидко і зручно можна зробити в особистому кабінеті Укрпошти https://ok.ukrposhta.ua/ua Якщо точно відома вага відправлення, то можна одразу побачити тариф за доставку та сплатити його онлайн. Для посилок та EMS сформовані бланки CN23 потрібно роздрукувати на аркушах А4, для дрібних пакеті стікер CN22 роздрукують на термопринтері у поштовому відділенні при прийманні.

4. Віднесіть посилку у поштове відділення або передайте кур’єру. Працівник пошти перевірить чи є вкладення безпечним та дозволеним до пересилання, а також відповідність відправлення правилам упаковки. Якщо все гаразд, Ви можете заклеїти посилку або за бажанням обгорнути її додатковим шаром пакування.

Рекомендуємо використовувати прозору, коричневу армовану пакувальну стрічку шириною 5 см. Не використовуйте малярну стрічку, шнури, мотузки, шпагат. Проклейте стрічкою кришку коробки та зміцніть усі шви та кути.

Не кріпіть супровідні документи на згини та краї коробки, оскільки це завадить скануванню штрих-коду. Не заклеюйте скотчем термоналіпку CN22 – це може призвести до вицвітання чорнил.