Продавати українські товари на Amazon? Легко!

2020 рік та пандемія COVID-19 назавжди змінив сферу онлайн торгівлі. Локдаун призвів до вибухового росту попиту на онлайн-шопінг, що призвело до різкого збільшення імпорту-експорту товарів між країнами, часто утворюючи справжні затори у морі з кораблів, в очікуванні своєї черги зайти в порт. Найяскравіше це видно по експорту товарів з Китаю в США – збільшилась як вартість доставки, так і терміни, які усе складніше прогнозувати.

Проте, там де є проблеми, завжди є і простір для можливостей. Так, через збій поставок товарів з Китаю, великий шанс проявити себе мають товари з інших ринків, особливо з України. Низька собівартість, екологічнсіть та висока якість роблять українські товари достатньо конкурентноспроможними на світовому ринку.

Як вибрати, з якого ринку почати? Відповідь очевидна – один з найбільших ринків світу з одним з набільш платоспроможним населенням – Сполучені Штати Америки з найбільшим у світі маркетплейсом – Amazon! Очікується, що в 2021 році об’єм ринку онлайн торгівлі США досягне одного трильона доларів. І якщо ви думаєте, що експорт товарів – це складно, дорого та майже неможливо – сміливо вас запевню, що ми живемо у ті часи, коли все просто, швидко і, що дуже важливо, – прибутково.

Якщо ви ще не торгуєте та шукаєте ідею – спробуйте проаналізувати, які українські товари можуть бути вигідними та користуватись попитом. До прикладу, вироби з деревини – кухонні товари, декор тощо. Спробуйте пошукати цей товар на amazon.com. Оцініть кількість відгуків по товарах, проаналізуйте відгуки, оцініть якість фотографій та наповненість лістингів.

Оцінити об’єм зборів та комісій Amazon FBA (коли товар розміщується на складах Amazon та звідти відвантажується напряму покупцям) вам допоможе FBA Calculator (просто введіть це в пошук Google та відразу знайдете потрібну вам сторінку). Врахуйте, що чим менший та легший товар – тим меншими будуть складські збори FBA.

Вже на цьому етапі ми маємо відносну половину собівартості. Наступні складові – логістика – як з України до США, так і від американсього складу, який буде приймати ваш товар, до складів Amazon. З розрахунком вартості відправки перших партій вам допоможе Укрпошта – на сьогодні назручніший та найшвидший варіант по доставці в США малих та середніх об’ємів відправок.

Компанія, яка прийме ваш товар на теріторії США, зберігатиме та буде пересилати на склади Amazon, допоможе вам з розрахунком вартості пересилки та доставки від їх складу до Amazon. Робота з таким складом є вигідною за рахунок використання партнерських тарифів перевізників (до 60% дешевше за стандартні тарифи первізників), більш вигідні умови по зберіганню та, що часто є дуже важливим, додаткова перевірка вашого товару, що в процесі довгої дороги він не пошкодився та є в саме тому стані, який ви хочете, щоб отримали та побачили ваші клієнти! З цим питанням вам допоможе e-Sell Trading Services – найбільший україномовний центр з надання складських послуг для онлайн-продавців у США.

Після того, як ми зібрали усі складові, ми можемо зрозуміти нашу попередню сумарну собівартість. Врахуйте, що прибуток завжди повинен мати впевнений запас – для компенсації непередбачених видатків. Також не забувайте, що ваша ціна продажу повинна бути конкурентною – ціна вища за конкурентів негативно впливатиме на ваші позиції. І, будь ласка, забудьте про демпінг (свідоме виставлення ціни нижче за конкурентів) – це шлях внікуди.

Враховуючи сьогоднішні особливості ринку, його відкритості і доступності – не дозвольте собі впустити можливість використати зручний момент для початку нового, або виведення на новий рівень вже існуючого бізнесу, відкриваючи українські товари від українських виробників світові. І єдине про що ви будете шкодувати – це про те, чому ви не почали раніше.

автор Микола Коростиль, Owner and Founder в e-Sell Trading Services