Що потрібно знати про відправку ювелірних виробів за кордон?

Інформацію оновлено 05.05.2025

Якщо ви плануєте відправляти прикраси із золота чи срібла за межі України, важливо знати та дотримуватися чинних правил та обмежень. Укрпошта надає можливість безпечного та надійного міжнародного пересилання ювелірних виробів, як для фізичних осіб так і для юридичних, але з певними умовами.

Перш за все, врахуйте особливості контролю на обох митницях: українській та митниці країни призначення.

Обмеження за вартістю для фізичних осіб: Фізичним особам дозволено пересилати вироби, загальна вартість яких не повинна перевищувати суму, еквівалентну 10 тисячам євро (€).

Необхідні документи для бізнес-відправників (як юридичних осіб, так і ФОП):

  • Для посилок вартістю до 1000 євро: До посилки необхідно додати всі файли, сформовані в АРІ/Особистому кабінеті та інвойс.
  • Для посилок вартістю від 1000 євро (в дану суму враховується також вартість пересилання): Додатково до документів з АРІ/Особистого кабінету та інвойсу, потрібно оформлювати «Митну декларацію» (як правило, в програмі MD Office).

Вибір категорії відправлення:

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2024 р. № 1045, пересилання ювелірних виробів здійснюється у міжнародних реєстрованих поштових відправленнях. Це може бути дрібний пакет, дрібний пакет Prime, посилка, або відправлення EMS. Оголошена цінність не є обов’язковою згідно з Постановою, але може бути обрана за бажанням відправника.

Категорично заборонено пересилання будь-якого товарного вкладення (включаючи ювелірні вироби) у листах, рекомендованих листах чи листах з оплатою електронною маркою.

Хоча оголошена цінність не є обов’язковою згідно з Постановою, для ювелірних виробів, що мають значну цінність, рекомендується оформлювати посилку з оголошеною цінністю, вказавши її реальну суму. Це додатковий захід безпеки, який передбачає можливість компенсації суми оголошеної цінності та вартості сплачених послуг пересилання у випадку втрати відправлення.

Важливий крок: Перевірка правил країни призначення

Пам’ятайте, що окрім законодавства України, необхідно обов’язково враховувати митні правила та обмеження на ввезення товарів у країні призначення.

Під час оформлення міжнародного відправлення відправник обов’язково вказує вартість товару у поштово-митній декларації (CN22/CN23). Ця інформація є критично важливою для митних органів як України, так і країни призначення для нарахування можливих митних платежів. Не плутайте цю вартість товару з оголошеною цінністю відправлення (якщо Ви обрали цю опцію), яка вказується для цілей страхування та компенсації у випадку втрати.

Заборони на ввезення ювелірних виробів:

Не всі країни дозволяють пересилання ювелірних виробів взагалі (наприклад, є заборони в Китаї та Австрії). Більшість країн не забороняє пересилання готових ювелірних виробів із золота чи срібла, але можуть існувати окремі заборони саме на пересилання сировини, злитків чи банківських металів.

Якщо Ви обрали пересилання з оголошеною цінністю, обов’язково перевірте за посиланням чи приймає такий тип відправлення країна призначення. Не всі поштові оператори країн призначення приймають посилки з оголошеною цінністю.

Актуальну інформацію щодо заборон та обмежень на ввезення товарів до іноземних держав (включаючи інформацію про приймання відправлень з оголошеною цінністю та заборони на ювелірні вироби) можна знайти на сайті Укрпошти за посиланням, обравши потрібну країну: https://www.ukrposhta.ua/ua/zaboroneni-predmety

Безмитні ліміти та митні платежі в інших країнах.

Це також потрібно врахувати перед відправленням. Якщо вартість товару перевищує встановлений ліміт, одержувачу, ймовірно, необхідно буде сплатити митні нарахування (ПДВ, мито тощо) згідно з митним законодавством країни призначення.

Коротка довідка щодо безмитних лімітів у деяких країнах

Детальніше з безмитними лімітами в інших країнах можна ознайомитись за посиланням: https://www.ukrposhta.ua/doc/customs-clearance/Bezmytni_limity_v_inshykh_krainakh_11032025.pdf

Дотримання всіх зазначених правил, уважне оформлення митної декларації, вибір відповідної категорії відправлення та попередня перевірка правил країни призначення є ключовими для успішного експорту ювелірних прикрас