Щодо поточної обробки експорту (інформація оновлюється)

Колеги, друзі!

Зараз ми всі тривожимося, але маємо робити наші задачі і далі, щоб задум ворогів не збувся. Ми продовжуємо надавати Вам оновлені статуси з роботи Укрпошти по експорту станом на 10:00 26.02:

1) Як повідомляли вчора, Укрпошта відновила роботу відділень в більшій частині областей з урахуванням безпекової ситуації конкретних населених пунктів.

2) Основний фокус роботи відділень – видача пенсій, грошових виплат, однак можливе і приймання посилок. Це залежить від ситуації на місцях.

3) Велика частина персоналу Укрпошти долучилась до лав територіальної оборони в різних регіонах. Обмін поштою між відділеннями і сортувальними центрами проходить в обмеженому режимі.

4) 24.02 повідомляли про наш попередній план організації експорту. Підтверджуємо, що як тільки буде дозволено відкрити поштовий митний пункт в м. Києві, який є центральним для обробки експорту (із-за обстрілів в столиці він закритий), Укрпошта почне відразу реалізовувати комбіноване транспортування експорту до Львова і далі до Польщі.

5) Наш партнер Pochta Polska виділив Укрпошті можливість обмінюватися з іншими поштами імпортом-експортом на своїй території та здійснювати передачу експорту до 5 міжнародних авіаліній: Lufthansa, Lot,AirBaltic, KLM, Turkish Airlines. Аналогічний варіант Укрпошта вже відпрацьовувала на початку карантину і він є повністю робочим.

6) Наразі небо України повністю закрите для цивільної авіації, тому поки Укрпошта не зможе разом з Windrose здійснювати відправку прямих вантажних літаків до аеропорту Нью-Йорку. Як тільки будуть зняті обмеження, ми одразу відновимо програму польотів.

7) Сподіваємось, що з понеділка 28.02 коли стабілізується ситуація в Києві, Укрпошта відправить перші партії до Польщі. Нагадаємо, що на сортувальному центрі в процесі оформлення знаходиться до 20 тон пошти та ще 17 тон досі в аеропорту Бориспіль (так як аеропорт був нагально зачинений на евакуацію, очікуємо можливість повернути пошту і перенаправити комбінованим шляхом до країн призначення.

8) Зважаючи на агресію з боку Росії за підтримки Білорусі, Укрпошта повністю заблокувала обмін поштою та переказами з країнами-агресорами. Всі напередодні прийняті відправлення будуть повернені відправникам з компенсацією сплаченого тарифу, як тільки це можна буде зробити з урахуванням питань безпеки в м. Києві.

9) Терміни будуть довші ніж раніше, але головне – спокій у країні та можливість продовжити роботу.

10) Команда Міжнародних операцій Укрпошти знаходиться на постійному зв’язку з більше ніж 100 ключовими поштами світу та партнерами торговими платформами. Всі країни підтримали Укрпошту і готові надати посильну допомогу в доставці пошти.

___________________________________________

Короткий статус від Укрпошти щодо відправки експорту станом 24.02 на 14.00:

1) Вночі були закриті аеропорти, і у нас залишилась в Борисполі готової на виліт експортної пошти 17 т (це робоча добова норма), на сортувальному центрі в процесі оформлення ще до 20 т.

2) Сьогодні відділення не працювали. Але скоро Укрпошта повідомить про режим роботи на найближчий час. Ми будемо продовжувати приймати експорт.

3) О 13:00 генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський провіз онлайн-зустріч з представниками 100+ пошт світу, членів Всесвітнього поштового союзу.

4) В дані години ми відпрацьовуємо з нашими надійними партнерами – поштами Польщі, Латвії та Словаччини варіант транзиту української пошти через їх ММПО (поштових митних пунктах), що знаходять ближче до наших кордонів. Через ці пункти буде здійснюватися обмін поштою з іншими країнами, як імпорту так і експорту.

5) Наші партнери-пошти в режимі «закритого транзиту» від нашого імені будуть здавати нашу пошту міжнародним авіалініям в різних аеропортах Європи. Такий варіант ми вже практикували на початку обмежень Covid-19, коли небо було закрите через пандемію. Він працює.

6) Терміни будуть довші ніж раніше, але головне – спокій у країні та можливість продовжити роботу.

7) Всі країни підтримали Укрпошту і готові надати посильну допомогу в доставці пошти.

Ми будем чесно і відкрито тримати Вас у курсі подій.

Слідкуйте за новинами на https://e-export.ukrposhta.ua/category/novyny-posht/

Україна переможе!
Слава Україні!