Щодо важливості зазначення коду ТН ЗЕД в митних поштових деклараціях.

Хочемо Вас проінформувати, що митниця України в рамках інтеграції з ЄС працюють в сторону стандартів ЄС та США.

Тому з 18.01.2023 відбудуться зміни в роботі митниці та заповнення поштових митних декларацій згідно Закону України від 25.01.2022 № 1999-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, та порядку їх декларування»

Згідно Закону зараз робиться новий Порядок обробки відправлень за кордон. Основним важливим пунктом є те, що на всі відправлення з товарним вкладенням обов’язково має бути вказаний код ТН ЗЕД. Новий Порядок вступить в силу 18.01.2023.

Тобто, в Особистому кабінеті та онлайн-сервісах поле «код ТН ЗЕД» буде обов’язковим для заповнення для усіх користувачів (відправники «фізичні особи» також повинні будуть заповнювати).

Зараз в АРІ та Особистому кабінеті Укрпошти клієнти мають змогу при відправці товарів за кордон зазначати код ТН ЗЕД (навіть при відправці від фізичних осіб).

Ми просимо Вас не чекати цієї дати, а вже починати вказувати код ТН ЗЕД для пришвидшення митного оформлення як в Україні так і митними органами в країні призначення.

Ми нагадуємо, що митниці США та ЄС вже більше року просять заповнювати код ТН ЗЕД. Для деяких випадків це є обов’язкова умова.


 Закон США «STOP» щодо інформації з поштової митної декларації

Хочемо Вам нагадати, що з першого січня 2022 року Поштова служба США згідно з Законом США «STOP» 2018 року вимагає 100% інформації з поштової митної декларації, яка супроводжує поштові відправлення з товарними вкладеннями, в електронному вигляді для передачі Митній та Прикордонній служби США з метою посилення безпеки міжнародної поштової системи та боротьби зі зростанням кількості незаконних небезпечних речовин, які потрапляють до Сполучених Штатів в поштових відправленнях.

Ми ще раз наполегливо просимо Вас вказувати повну достовірну інформацію, включаючи код ТН ЗЕД.


 Правила країн Євросоюзу щодо митного оформлення поштових відправлень

З 1 липня 2021 для країн Євросоюзу вступили в силу нові правила оподаткування для електронної комерції. Зміни торкнулися у першу чергу продажів B2C (бізнес – споживач) та міжнародних маркетплейсів. Ці зміни направлені на спрощення митних процедур та скорочення адміністрування.

Згідно цих правил клієнти, які вказують IOSS, зобов’язані обов’язково зазначати код ТН ЗЕД та країну походження.

Але значна частина поштових служб країн ЄС на основі запитів їх митних служб просить вказувати код ТН ЗЕД для будь-яких відправлень, бо такі міжнародні поштові відправлення подаються та оброблюються на митниці в пріоритетному порядку та швидше.

Для пришвидшення митної обробки у країнах призначення НЕОБХІДНО відправникам додатково вказувати у митних деклараціях CN22/CN23 таку інформацію:

Країна походження вкладення. Країна виробництва товару згідно даних виробника.

Код ТНЗЕД. Товарна Номенклатура Зовнішньо-Економічної Діяльності (ТНЗЕД, або УКТЗЕД) – класифікатор товарів, який використовується митницею України. ТН ЗЕД є більш повним варіантом Гармонізованої Системи, розробленою Всесвітньою Митною Організацією і прийнятої в якості основи для товарної класифікації в європейських і деяких інших країнах. Суть класифікатора полягає в тому, що кожному товару або групі товарів присвоюється свій унікальний код і призначається мито. Цей класифікатор застосовується з цілю забезпечення однозначної ідентифікації товарів, стягнення митних зборів і для спрощення автоматизованої обробки митних декларацій. Формат коду від 6 до 10 цифр.


Для визначення кодів товарів радимо такі ресурси:

– Гармонізована система Всесвітньої Митної Організації http://bit.ly/harmonized-system

– Класифікатор від статистичної організації США (Bureau of the Census) http://bit.ly/usa-classify

– Пошуковий інструмент кодів на єдиному експортному веб-порталі http://bit.ly/uktzed (назву товару необхідно вводити в множині, наприклад «блузки»)