Укрпошта відновлює міжнародну доставку: імпорт та експорт

З 1 березня 2022 року Укрпошта почала відновлювати доставку експорту

Наразі експортні відправлення з 8 регіонів (Львівська, Хмельницька, Волинська, Чернівецька, Тернопільська, Івано-Франківська, Рівненська, Закарпатська області) оформлюються стабільно на ММПО Львів, з подальшою доставкою через Польщу по світу. Майже всі інші регіони працюють на прийом пошти у відділеннях. Укрпошта працює над відновленням прямих магістралей між областями та подальшою доставкою до Львова експортних відправлень, наприклад такими маршрутами стануть Одеса-Львів та Дніпро-Львів.

Наш партнер Pochta Polska виділив Укрпошті можливість обмінюватися з іншими поштами імпортом-експортом на своїй території та здійснювати передачу експорту для авіадоставки п’ятьма міжнародними авіалініями: Lufthansa, Lot,AirBaltic, KLM, Turkish Airlines. Такий спосіб доставки Укрпошта вже використовувала в 2020 році на початку карантину – тоді попри обмеження вдалося зберегти міжнародну доставку.

Перша машина до Польщі прибула 1 березня о 05.00 ранку, доставлений нею український експорт готується для підвантаження на літаки. В першу чергу до Польщі доставлять експортні відправлення, які на момент початку російського наступу перебували в процесі оформлення на сортувальному центрі в ММПО Київ (близько 20 тонн).

Крім Польщі, транзитом для Укрпошти на прийом імпорту з усього світу виступають Словаччина, Латвія та Молдова. Пошти цих країн приймають для Укрпошти відправлення з усього світу, які далі доправляють до українського кордону, де вже Укрпошта перевантажує імпорт у власні вантажівки для доставки відправлень по Україні

Наразі небо України повністю закрите для цивільної авіації, тому поки Укрпошта не зможе разом з Windrose здійснювати відправку прямих вантажних літаків до аеропорту Нью-Йорку. Як тільки будуть зняті обмеження, ми одразу відновимо програму польотів. Зараз Укрпошта працює над відновленням чартерних рейсів, які б на зворотньому шляху могли доставляти гуманітарну допомогу.

Наразі, багато національних пошт Членів Всесвітнього поштового Союзу виразили підтримку українському народу і зараз відбувається погодження спеціальних пропозицій для перевезення посилок з гуманітарною допомогою для українців. Інформація про ці пропозиції буде згодом.

Нагадаємо, у зв’язку з агресією з боку Росії та Білорусі, Укрпошта повністю заблокувала обмін поштою та переказами з країнами-агресорами. Всі попередньо прийняті відправлення будуть повернені відправникам з компенсацією сплаченого тарифу, як тільки це можна буде зробити з урахуванням питань безпеки в Києві.