Знайди свій шлях у продажах за кордон.

Доступ до глобальних ринків для підприємців з будь-якого регіону відкривають в інтернеті торгові платформи Amazon, eBay, Etsy, Shopify, Joom, Wish, а також соціальні мережі Facebook, Instagram. Це змінює парадигму сучасного бізнесу.

Якщо говорити про ринок е-комерс, в принципі, в нашій країні модно займатися експортом. У нас проходить дуже багато заходів і чимало організацій, які хочуть допомогти експортерам. Але в основному такий формат націлений на В2В експорт. Це коли, наприклад, завод знаходить постачальника, і вивозить якийсь товар за контрактом за межі України. Це завжди зовнішньоекономічний контракт з усіма витікаючими наслідками. Тому зрозуміло, що в В2В експорті досить багато потрібно готувати до старту, а в В2С експорті все набагато простіше.

Раніше в країні не звертали уваги на електронну комерцію в форматі експорту, в напрямку В2С. Хоча якщо подивитися на глобальні тренди, можна відзначити, що на більшості найбільших е-комерс платформах світу більшість товарів це не товари зовнішніх продавців. Доступ до глобальних ринків для підприємців з будь-якого регіону відкривають в інтернеті торгові платформи. В першу чергу, це стосується AliExpress, eBay, а також соціальні мережі Facebook, Instagram. У самому Amazon також вже є великий відсоток зовнішніх продавців. У etsy магазини з України входять до ТОП15 успішних магазинів. Це змінює парадигму сучасного бізнесу.

Ці три платформи є кістяком всій міжнародній торгівлі, пов’язаної з електронною комерцією. І ці три платформи взаємодіють з невеликими виробниками з різних країн. Таким чином, за символічні гроші можна оформити свою присутність на глобальному маркетплейсе.

Але кожного року українці відкривають для себе нові світові маркетплейси для продажів товарів за кордон. Наразі набувають популярності: Joom та Wish.

Дізнатися деталі та різницю про міжнародні світові маркетплейси Ви можете у презентації.

Якщо говорити про електронну комерцію, будь-який предмет місцевого виробництва може перетнути український кордон трьома видами митного оформлення. Це пошта (як поштовий формат), експрес-канал доставки (наприклад, великий міжнародний гравець DHL), або в «вантажному» форматі. Але, згідно з міжнародною статистикою, вся електронна комерція на 85% організована через поштові канали.

Є очевидні причини – чому так відбувається. Всі країни формують Всесвітній поштовий союз (ВПС), мета якого налагодити обмін пошти з однієї будь-якої точки планети в іншу. У ВПС входять 192 країни, це структурний підрозділ ООН, і Україну тут представляє саме «Укрпошта». Організація діє вже 145 років. У Швейцарії знаходиться штаб-квартира. В системі Поштового союзу взаємодіють на регулярній основі 5,3 млн чоловік. У нас є регламент з обміну посилками. Це дуже цікава тема. Оскільки з будь-якого куточка України, а в системі «Укрпошти» працює тисячі відділень, посилка може поїхати в Чилі, Австралію, Норвегію або на населений острів в Тихому океані та ін. Відділення «Укрпошти» є навіть в Антарктиді на станції Вернадського. Тому туди теж можна відправити лист або посилочку. Тобто, світ тісно пов’язаний, тому що відділення «Укрпошти» з’єднані з 770 тис. відділень інших пошт світу.

Фактично такий експорт може почати практично будь-який підприємець, при цьому не маючи особливих знань по зовнішньоекономічній діяльності. У нього повинен бути інтернет, банківська карта, відділення пошти і бажання щось робити. Тому сьогодні експортери розосереджені по всій Україні. І насправді це дуже круто для підтримки економіки регіонів.

Дізнатися деталі на що звернути увагу е-експореру при підготовці відправлень за кордон з Укрпоштою Ви можете у презентації.

Спеціалісти Укрпошти в рамках E-Export school надають безкоштовні консультації, оформити заявки на які можна двома шляхами:

  • Залиште заявку на консультацію на порталі експортера
  • Залиште заявку на консультацію на онлайн-платформі Дія.Бізнес