Скасування мита на українські товари в ЄС в контексті поштових відправлень


4 червня 2022 року набув чинності Регламент Європейського Парламенту та Ради № 2022/870 про тимчасові заходи з лібералізації торгівлі. Це рішення доповнює можливості, які мають українські експортери відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Тепер тарифи, які прописані в Угоді, будуть тимчасово призупинені. Йдеться про мита для промислової продукції, призупинення застосування системи вхідних цін для фруктів та овочів та усіх тарифних квот для сільськогосподарської продукції.

Як саме ці зміни торкнуться українських підприємців, які експортують свою продукцію до ЄС поштовим каналом? Укрпошта отримала коментар представника PostEurop (асоціації європейських національних поштових операторів):

  • Сфера дії документа обмежена митною зоною. Тому його положення можуть застосовуватися лише до митних зборів, а не до ПДВ;
  • ПДВ нараховується на всі комерційні товари незалежно від їх вартості;
  • до червня 2023 року ввізні мита на товари вартістю понад 150 євро не стягуватимуться.

Отже, якщо український виробник продає до країн ЄС вироби вартістю до 150 євро, нові правила його не торкнуться, адже така продукція і раніше не обкладалась митом, проте обкладалась ПДВ. Якщо ж вартість надісланих товарів перевищує 150 євро, то отримувачам більше не потрібно буде сплачувати ввізне мито, необхідність оплати ПДВ залишається.

Пам’ятайте про необхідність коректного заповнення поштових митних декларацій.